بیمارستان بین المللی تبریز در آستانه افتتاح

 

 کلانشهر تبریز بدلیل داشتن پزشکان متخصص و فوق تخصص در زمینه های مختلف و نیز بدلیل داشتن توان امداد رسانی قوی و دستگاههای پزشکی به روز دنیا در کنار وجود بیمارستانهای مجهز و استاندارد هم اکنون تبدیل به مرکز درمانی شمال غرب کشور و کشورهای همسایه شده است

این بیمارستان با ظرفیت 300 تختخواب بیمارستانی و در زیربنایی به مساحت 45 هزار متر مربع احداث می‌شود.‌این بیمارستان در بخش‌های مختلف تخصصی از جمله زنان و زایمان، ‌سرطان، CCU ،ICU، بخش‌های پاراکلینیک و بخش‌های تخصصی احداث می‌شود و دارای مجموعه‌های جانبی مانند هتلینگ، آمفی‌تئاتر و باند فرود هلیکوپتر استدر احداث این مجموعه از آخرین تکنولوژی‌های استاندارد استفاده شده است و در کنار این بیمارستان، مجموعه‌های دیگری نیز وجود خواهد داشت که در آینده احداث می‌شود

شهرام دبیری  در بازدید مسئولان اجرایی ارشد استان از مراحل احداث بیمارستان بین‌المللی ولیعصر تبریز به تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای تکمیل این بیمارستان و مشکلات و موانع موجود پرداخت.

رئیس هیئت مدیره بیمارستان بین‌المللی ولیعصر تبریز با بیان اینکه این بیمارستان با سرمایه بخش خصوصی احداث می‌شود، اظهار داشت:‌ عمده سرمایه‌گذاران این بیمارستان پزشکان بوده و حدود 100 سهام‌دار وجود دارد که این تعداد سهام‌دار تا 200 نفر نیز قابل افزایش است.
دبیری با اشاره به روند احداث این بیمارستان خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر نزدیک به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ایم که البته راه‌اندازی مجموعه بیمارستانی به صورت مرحله‌ای و فاز به فاز است.
رئیس هیئت مدیره بیمارستان بین‌المللی ولیعصر تبریز با اشاره به زمان بهره‌برداری از این بیمارستان گفت: مراحل نصب تجهیزات تخصصی پزشکی تا دو ماه و فاز اول بیمارستان نیز تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به امکانات گسترده این بیمارستان تصریح کرد: ‌این بیمارستان در بخش‌های مختلف تخصصی از جمله زنان و زایمان، ‌سرطان، CCU ،ICU، بخش‌های پاراکلینیک و بخش‌های تخصصی احداث می‌شود و دارای مجموعه‌های جانبی مانند هتلینگ، آمفی‌تئاتر و باند فرود هلیکوپتر است.
دبیری تصریح کرد: در احداث این مجموعه از آخرین تکنولوژی‌های استاندارد استفاده شده است و در کنار این بیمارستان، مجموعه‌های دیگری نیز وجود خواهد داشت که در آینده احداث می‌شود.
رئیس هیئت مدیره بیمارستان بین‌المللی ولیعصر تبریز با اشاره به مشکلات تکمیل این بیمارستان گفت: برخی مشکلات در سطح وزارتخانه وجود دارد که البته وزیر بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی نگاه مثبتی به این مسئله دارند اما رفع این مسائل نیازمند همراهی مدیریت ارشد استان است.
وی تاکید کرد: متاسفانه بی‌اعتمادی به بخش خصوصی در میان برخی از مسئولان وجود دارد در حالی که احداث این بیمارستان به نفع مردم است.

 منبع:  http://tabrizemodern.blogfa.com/


 

نوشته شده توسط ناصرالدین محسنی در ۸۹/۰۸/۰۲ ساعت 23:22 موضوع | لینک ثابت